SIBA Home Page

NATIONAL FINALS at LANARKSHIRE - Playing Schedule
Real Time Scoring

 
GENTS SCOTTISH LEAGUES 2015/16
PREMIER SECTION 'A' SECTION 'B'
DIVISION LANARKSHIRE BAINFIELD
ARBROATH AYR
MIDLOTHIAN FALKIRK
BLANTYRE ABBEYVIEW
PAISLEY EAST LOTHIAN
WEST LOTHIAN ABERDEEN
DIVISION 1 SECTION 'A' SECTION 'B'
TURRIFF INVERCLYDE
PERTH ARDROSSAN
STIRLING EAST KILBRIDE
ALLOA DUMBARTON
BALBARDIE TWEEDBANK
COATBRIDGE AUCHINLECK
DIVISION 2 SECTION 'A' SECTION 'B' SECTION 'C'
ELGIN EAST FIFE CUMBERNAULD
GARIOCH HEADWELL GLASGOW
BUCHAN BERWICKSHIRE WHITEINCH
FRASERBURGH TEVIOTDALE COWAL
STONEHAVEN WEST of SCOT GALLEON
FORFAR ALLANDER PRESTWICK
DUNDEE
NOTE Section B was made up by taking the 4 East Clubs and drawing two from Allander, Glasgow, West of Scotland and Whiteinch
Cumbernauld were not included in the draw as they were with the East Clubs last Season
 
LADIES SCOTTISH LEAGUES 2015/16
PREMIER SECTION 'A' SECTION 'B'
DIVISION TURRIFF AUCHINLECK
GARIOCH GALLEON
BLANTYRE FALKIRK
ARBROATH COATBRIDGE
ABERDEEN MIDLOTHIAN
WHITEINCH EAST FIFE
DIVISION 1 SECTION 'A' SECTION 'B' SECTION 'C'
ELGIN PERTH TEVIOTDALE
BUCHAN ABBEYVIEW TWEEDBANK
FRASERBURGH HEADWELL EAST LOTHIAN
STONEHAVEN ALLOA BAINFIELD
DUNDEE STIRLING BALBARDIE
CUMBERNAULD WEST LOTHIAN
SECTION 'D' SECTION 'E'
ALLANDER ARDROSSAN
DUMBARTON AYR
FINTRY INVERCLYDE
GLASGOW PAISLEY
LANARKSHIRE PRESTWICK
WEST of SCOT EAST KILBRIDE
 
SENIOR SCOTTISH LEAGUES 2015/16
NORTH SECTION 'A' NORTH SECTION 'B'
INVERNESS ABERDEEN
BUCHAN STONEHAVEN
ELGIN ARBROATH
FRASERBURGH DUNDEE
GARIOCH FORFAR
TURRIFF PERTH
EAST SECTION 'A' EAST SECTION 'B'
ALLOA BAINFIELD
FALKIRK EAST LOTHIAN
FINTRY MIDLOTHIAN
HEADWELL TEVIOTDALE
STIRLING TWEEDBANK
ABBEYVIEW BALBARDIE
EAST FIFE WEST LOTHIAN
WEST SECTION 'A' WEST SECTION 'B' WEST SECTION 'C'
GALLEON ARDROSSAN IRVINE
AYR AUCHINLECK PRESTWICK
CUMBERNAULD DUMBARTON COATBRIDGE
COWAL ALLANDER WHITEINCH
INVERCLYDE WEST of SCOTLAND GLASGOW
EAST KILBRIDE PAISLEY LANARKSHIRE
BLANTYRE
NOTE Alternate Years - Move Aberdeen to North 'A', Abbeyview and East Fife to North 'B' and Balbardie to East 'A'
 
UNDER 18 Team 2015
The SIBA would like to thank all those who attended the Under 18 Trial today.

The following have been selected to play in the BIIBC Under 18 International being held on Saturday 10 and Sunday 11 October 2015 at Ballybrakes Northern Ireland Venue to be confirmed.

Singles
Darren Weir (Prestwick) Alastair Nimmo (East Fife)
Fours
Carla Banks (Garioch) Kimberley Dodds (Falkirk)
Bradley Buchan (Fraserburgh) Megan Kivlin (East Lothian)
Graeme McLean (Blantyre)
Carrie Mclean (Auchinlrck)
Jak Miller (Aberdeen)
Jack MacNab (Midlothian)
Pairs
Bradley Buchan Kimberley Dodds
Darren Weir Alastair Nimmo
Triples
Carla Banks Megan Kivlin
Graeme McLean Carrie McLean
Jak Miller Jack MacNab


 
Latest
NATIONAL REPRESENTATIVES 2014-15 - Click Here

Ranking Lists Updated


Please use Result Sheet on Menu to Submit a Result

 

March 2015
M T W T F S S
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
No events

Sponsors

 

 

Horizon

 

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®