Gents Nationals 2013-14

Results


Singles
5 October 13
GRANT MacLEOD (PAISLEY)21 - 8MARK THURSTON {TURRIFF}Preliminary Round
JOSH SPALDING {PORTOBELLO}11 - 21ALEC CATHIE {PRESTWICK}Preliminary Round
JASON BANKS {GARIOCH}21 - 14KEN DALY {CASTLEMILK}Preliminary Round
ANDREW BARKER {ELGIN}21 - 14DAVID HAY {BUCHAN}Preliminary Round
RUSSELL GRAHAM {GLASGOW}6 - 21ROBERT McLATCHIE {AUCHINLECK}Preliminary Round
RYAN BURNETT {ARBROATH}20 - 21CHARLIE SMITH {EAST FIFE}Preliminary Round
GORDON CAMERON {ALLANDER}11 - 21GORDON McKENZIE {COATBRIDGE}Preliminary Round
IAN BROWN (INVERCLYDE)9 - 21KENNY CRAIG (IRVINE)Preliminary Round
MIKE ROSS {INVERNESS}10 - 21PHIL NICOLL (FORFAR)Preliminary Round
THOMAS MANN (HOLDER)15 - 21KRIS STORF {ALLOA}Preliminary Round
TOM COCHRANE {FALKIRK}21 - 11DAVID DUNCAN {HEADWELL}Preliminary Round
STEVEN SCOTT {COWAL}21 - 18WALTER McDOUGALL {BALBARDIE}Preliminary Round
NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN}21 - 8JOHN CARSWELL {ARDROSSAN}Preliminary Round
WILLIE WOOD MBE {EAST LOTHIAN}12 - 21ROBERT GORDON {LANARKSHIRE}Preliminary Round
ANDY SNEDDON {FINTRY}21 - 18KENNY JOHNSTONE {TWEEDBANK}Preliminary Round
DREW HEARTON {WHITEINCH}19 - 21MICHAEL CONNOLLY Jnr {DUMBARTON}Preliminary Round
GRAHAM FORSYTH (BERWICKSHIRE)21 - 14DANNY McCORMICK {STIRLING}Preliminary Round
BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND}21 - 5HUGH SHARPE {CLYDEBANK}Preliminary Round
MICHAEL PRESLEY {ABERDEEN}17 - 21RAYMOND CLARK (FRASERBURGH}Preliminary Round
CHRIS McDOUGALL {TEVIOTDALE}21 - 11GIBBIE POTTINGER (SHETLAND)Preliminary Round
STUART PAGAN {ABBEYVIEW}0 - 0ByePreliminary Round
KEVIN BRUNTON Jnr {DUNDEE}0 - 0ByePreliminary Round
CRAIG MOSS {BAINFIELD}0 - 0ByePreliminary Round
RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN)0 - 0ByePreliminary Round
COLIN STOTT {STONEHAVEN}0 - 0ByePreliminary Round
JIM BYRON {CUMBERNAULD}0 - 0ByePreliminary Round
CHRIS McGREAdy (PERTH)0 - 0ByePreliminary Round
ALISTAIR McLELLAND {GALLEON}0 - 0ByePreliminary Round
JOHN ORR {EAST KILBRIDE}0 - 0ByePreliminary Round
IAIN McLEAN {BLANTYRE}0 - 0ByePreliminary Round
JOHN CUTHBERTSON {AYR}0 - 0ByePreliminary Round
{NEWTON STEWART}0 - 0ByePreliminary Round
5 October 13
GRANT MacLEOD (PAISLEY)21 - 5ALEC CATHIE {PRESTWICK}Round 1
JASON BANKS {GARIOCH}21 - 18ANDREW BARKER {ELGIN}Round 1
ROBERT McLATCHIE {AUCHINLECK}11 - 21CHARLIE SMITH {EAST FIFE}Round 1
GORDON McKENZIE {COATBRIDGE}21 - 8KENNY CRAIG (IRVINE)Round 1
PHIL NICOLL (FORFAR)11 - 21KRIS STORF {ALLOA}Round 1
TOM COCHRANE {FALKIRK}9 - 21STEVEN SCOTT {COWAL}Round 1
NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN}21 - 15ROBERT GORDON {LANARKSHIRE}Round 1
ANDY SNEDDON {FINTRY}21 - 8MICHAEL CONNOLLY Jnr {DUMBARTON}Round 1
GRAHAM FORSYTH (BERWICKSHIRE)14 - 21BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND}Round 1
RAYMOND CLARK (FRASERBURGH}16 - 21CHRIS McDOUGALL {TEVIOTDALE}Round 1
STUART PAGAN {ABBEYVIEW}8 - 21KEVIN BRUNTON Jnr {DUNDEE}Round 1
CRAIG MOSS {BAINFIELD}8 - 21RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN)Round 1
COLIN STOTT {STONEHAVEN}19 - 21JIM BYRON {CUMBERNAULD}Round 1
CHRIS McGREAdy (PERTH)21 - 19ALISTAIR McLELLAND {GALLEON}Round 1
JOHN ORR {EAST KILBRIDE}9 - 21IAIN McLEAN {BLANTYRE}Round 1
JOHN CUTHBERTSON {AYR}WO - {NEWTON STEWART}Round 1
6 October 13
GRANT MacLEOD (PAISLEY)17 - 21JASON BANKS {GARIOCH}Round 2
CHARLIE SMITH {EAST FIFE}12 - 21GORDON McKENZIE {COATBRIDGE}Round 2
KRIS STORF {ALLOA}21 - 8STEVEN SCOTT {COWAL}Round 2
NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN}21 - 3ANDY SNEDDON {FINTRY}Round 2
BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND}21 - 20CHRIS McDOUGALL {TEVIOTDALE}Round 2
KEVIN BRUNTON Jnr {DUNDEE}6 - 21RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN)Round 2
JIM BYRON {CUMBERNAULD}12 - 21CHRIS McGREAdy (PERTH)Round 2
IAIN McLEAN {BLANTYRE}21 - 9JOHN CUTHBERTSON {AYR}Round 2
JASON BANKS {GARIOCH}21 - 16GORDON McKENZIE {COATBRIDGE}Quarter-Final
KRIS STORF {ALLOA}17 - 21NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN}Quarter-Final
BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND}20 - 21RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN)Quarter-Final
CHRIS McGREAdy (PERTH)18 - 21IAIN McLEAN {BLANTYRE}Quarter-Final
11 January 14
JASON BANKS {GARIOCH}21 - 15NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN}Semi-Final
RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN)8 - 21IAIN McLEAN {BLANTYRE}Semi-Final
12 January 14
JASON BANKS {GARIOCH}14 - 21IAIN McLEAN {BLANTYRE}FINAL

Pairs
21 December 13
ALLANDER11 - 21EAST LOTHIANPreliminary Round
DUMBARTON9 - 24TWEEDBANKPreliminary Round
TEVIOTDALE10 - 23BAINFIELDPreliminary Round
PERTH12 - 26MIDLOTHIANPreliminary Round
BERWICKSHIRE20 - 21HEADWELLPreliminary Round
WHITEINCHWO - PORTOBELLOPreliminary Round
WEST LOTHIAN30 - 9INVERCLYDEPreliminary Round
ARDROSSAN26 - 17ABBEYVIEWPreliminary Round
COWAL15 - 25WEST of SCOTLANDPreliminary Round
CUMBERNAULD17 - 18FALKIRKPreliminary Round
GARIOCH18 - 21DUNDEEPreliminary Round
INVERNESS7 - 27FRASERBURGHPreliminary Round
FORFAR8 - 22STONEHAVENPreliminary Round
EAST KILBRIDE22 - 12CLYDEBANKPreliminary Round
BLANTYRE21 - 8GLASGOWPreliminary Round
GALLEON18 - 26AYRPreliminary Round
NEWTON STEWART - WOFINTRYPreliminary Round
AUCHINLECK25 - 21PAISLEYPreliminary Round
EAST LOTHIAN25 - 14TWEEDBANKRound 1
BAINFIELD16 - 17MIDLOTHIANRound 1
HEADWELL26 - 8WHITEINCHRound 1
BALBARDIE24 - 8ALLOARound 1
WEST LOTHIAN12 - 21ARDROSSANRound 1
WEST of SCOTLAND16 - 15FALKIRKRound 1
COATBRIDGE16 - 15PRESTWICKRound 1
EAST FIFE24 - 9STIRLINGRound 1
DUNDEE10 - 23FRASERBURGHRound 1
STONEHAVEN6 - 21BUCHANRound 1
ABERDEEN8 - 26ARBROATHRound 1
TURRIFF29 - 21ELGINRound 1
EAST KILBRIDE8 - 27BLANTYRERound 1
AYR25 - 22FINTRYRound 1
AUCHINLECK24 - 11CASTLEMILKRound 1
IRVINE18 - 21LANARKSHIRERound 1
22 December 13
EAST LOTHIAN18 - 24MIDLOTHIANRound 2
HEADWELL25 - 18BALBARDIERound 2
ARDROSSAN17 - 25WEST of SCOTLANDRound 2
COATBRIDGE20 - 19EAST FIFERound 2
FRASERBURGH15 - 27BUCHANRound 2
ARBROATH18 - 19TURRIFFRound 2
BLANTYRE17 - 14AYRRound 2
AUCHINLECK22 - 20LANARKSHIRERound 2
MIDLOTHIAN20 - 15HEADWELLQuarter-Final
WEST of SCOTLAND20 - 23COATBRIDGEQuarter-Final
BUCHAN17 - 18TURRIFFQuarter-Final
BLANTYRE22 - 11AUCHINLECKQuarter-Final
29 March 14
MIDLOTHIAN17 - 11COATBRIDGESemi-Final
TURRIFF19 - 18BLANTYRESemi-Final
30 March 14
MIDLOTHIAN23 - 10TURRIFFFINAL

Triples
25 January 14
GLASGOW13 - 19PORTOBELLOPreliminary Round
BLANTYRE16 - 7PAISLEYPreliminary Round
HEADWELL8 - 16BAINFIELDPreliminary Round
BALBARDIE17 - 16WEST LOTHIANPreliminary Round
GALLEON10 - 21AUCHINLECKPreliminary Round
ARDROSSAN18 - 11INVERCLYDEPreliminary Round
COATBRIDGE17 - 16CUMBERNAULDPreliminary Round
NEWTON STEWART - WOALLANDERPreliminary Round
PRESTWICK16 - 15LANARKSHIREPreliminary Round
GARIOCH21 - 4ELGINPreliminary Round
STONEHAVEN29 - 4ABERDEENPreliminary Round
INVERNESS15 - 14BUCHANPreliminary Round
WEST of SCOTLAND13 - 19TEVIOTDALEPreliminary Round
TWEEDBANK11 - 21MIDLOTHIANPreliminary Round
ALLOA21 - 6CLYDEBANKPreliminary Round
PERTH10 - 28EAST FIFEPreliminary Round
FALKIRK22 - 18FINTRYPreliminary Round
EAST LOTHIAN23 - 10STIRLINGPreliminary Round
PORTOBELLO - WOPAISLEYRound 1
BAINFIELD25 - 13BALBARDIERound 1
DUMBARTON19 - 18EAST KILBRIDERound 1
COWAL21 - 12CASTLEMILKRound 1
AUCHINLECK20 - 9ARDROSSANRound 1
COATBRIDGE21 - 9ALLANDERRound 1
PRESTWICK17 - 21WHITEINCHRound 1
IRVINE8 - 21AYRRound 1
GARIOCH18 - 13STONEHAVENRound 1
INVERNESS16 - 13DUNDEERound 1
FRASERBURGH11 - 20TURRIFFRound 1
ARBROATH25 - 7FORFARRound 1
TEVIOTDALE11 - 25MIDLOTHIANRound 1
ALLOA18 - 11EAST FIFERound 1
FALKIRK14 - 22EAST LOTHIANRound 1
ABBEYVIEW17 - 18BERWICKSHIRERound 1
26 January 14
BLANTYRE16 - 15BAINFIELDRound 2
DUMBARTON15 - 7COWALRound 2
AUCHINLECK16 - 20COATBRIDGERound 2
WHITEINCH12 - 14AYRRound 2
GARIOCH21 - 5INVERNESSRound 2
TURRIFF9 - 17ARBROATHRound 2
MIDLOTHIAN14 - 21ALLOARound 2
EAST LOTHIAN17 - 18BERWICKSHIRERound 2
BLANTYRE20 - 15DUMBARTONQuarter-Final
COATBRIDGE20 - 11AYRQuarter-Final
GARIOCH21 - 22ARBROATHQuarter-Final
ALLOA13 - 15BERWICKSHIREQuarter-Final
29 March 14
BLANTYRE19 - 18COATBRIDGESemi-Final
ARBROATH14 - 17BERWICKSHIRESemi-Final
30 March 14
BLANTYRE20 - 6BERWICKSHIREFINAL

Fours
22 February 14
AYR20 - 21ALLOAPreliminary Round
FINTRY23 - 14ALLANDERPreliminary Round
COWAL13 - 24MIDLOTHIANPreliminary Round
AUCHINLECK21 - 16GALLEONPreliminary Round
ABBEYVIEW18 - 17GLASGOWPreliminary Round
LANARKSHIRE20 - 21TWEEDBANKPreliminary Round
BAINFIELD19 - 10BALBARDIEPreliminary Round
WEST LOTHIAN28 - 9HEADWELLPreliminary Round
PORTOBELLO16 - 15TEVIOTDALEPreliminary Round
BLANTYRE30 - 12CUMBERNAULDPreliminary Round
DUMBARTON23 - 25E KILBRIDEPreliminary Round
PAISLEY17 - 24WEST of SCOTLANDPreliminary Round
ARDROSSAN18 - 16IRVINEPreliminary Round
INVERCLYDE15 - 16PRESTWICKPreliminary Round
ARBROATH25 - 17GARIOCHPreliminary Round
FORFAR17 - 26ELGINPreliminary Round
TURRIFF23 - 14INVERNESSPreliminary Round
FRASERBURGH14 - 25ABERDEENPreliminary Round
ALLOA28 - 6FINTRYRound 1
MIDLOTHIAN15 - 25AUCHINLECKRound 1
FALKIRK24 - 16EAST LOTHIANRound 1
STIRLING22 - 13WHITEINCHRound 1
ABBEYVIEW18 - 17TWEEDBANKRound 1
BAINFIELD14 - 17WEST LOTHIANRound 1
PORTOBELLO13 - 25EAST FIFERound 1
BERWICKSHIRE20 - 17COATBRIDGERound 1
BLANTYRE14 - 21E KILBRIDERound 1
WEST of SCOTLAND9 - 26ARDROSSANRound 1
PRESTWICK21 - 12CASTLEMILKRound 1
NEWTON STEWART - WOCLYDEBANKRound 1
ARBROATH14 - 25ELGINRound 1
TURRIFF25 - 10ABERDEENRound 1
BUCHAN17 - 18DUNDEERound 1
PERTH10 - 17STONEHAVENRound 1
23 February 14
ALLOA18 - 19AUCHINLECKRound 2
FALKIRK14 - 21STIRLINGRound 2
ABBEYVIEW19 - 16WEST LOTHIANRound 2
EAST FIFE18 - 20BERWICKSHIRERound 2
E KILBRIDE16 - 18ARDROSSANRound 2
PRESTWICK29 - 5CLYDEBANKRound 2
ELGIN22 - 11TURRIFFRound 2
DUNDEE12 - 26STONEHAVENRound 2
AUCHINLECK16 - 15STIRLINGQuarter-Final
ABBEYVIEW16 - 23BERWICKSHIREQuarter-Final
ARDROSSAN4 - 23PRESTWICKQuarter-Final
ELGIN21 - 15STONEHAVENQuarter-Final
29 March 14
AUCHINLECK21 - 19BERWICKSHIRESemi-Final
PRESTWICK13 - 20ELGINSemi-Final
30 March 14
AUCHINLECK15 - 16ELGINFINAL

Two Bowl Pairs
13 October 13
FRASERBURGH0 - 2Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN)Preliminary Round
FORFAR2 - 1DUNDEEPreliminary Round
BUCHAN1 - 2TURRIFFPreliminary Round
ELGIN2 - 0SHETLANDPreliminary Round
PRESTWICK2 - 1CUMBERNAULDPreliminary Round
COATBRIDGE1 - 2Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK)Preliminary Round
WEST of SCOTLAND2 - 1CASTLEMILKPreliminary Round
DUMBARTON2 - 1FINTRYPreliminary Round
ALLANDER2 - 0WHITEINCHPreliminary Round
John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD)2 - 1STIRLINGPreliminary Round
BERWICKSHIRE2 - 0WEST LOTHIANPreliminary Round
ALLOA1 - 2TWEEDBANKPreliminary Round
PORTOBELLO0 - 2EAST FIFEPreliminary Round
PERTH0 - 2BALBARDIEPreliminary Round
HEADWELL2 - 0TEVIOTDALEPreliminary Round
LANARKSHIREWO - NEWTON STEWARTPreliminary Round
PAISLEY0 - 2Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK)Preliminary Round
GALLEON2 - 0EAST KILBRIDEPreliminary Round
Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN)2 - 1FORFARRound 1
TURRIFF2 - 0ELGINRound 1
GARIOCH2 - 1INVERNESSRound 1
STONEHAVEN1 - 2ARBROATHRound 1
PRESTWICK0 - 2Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK)Round 1
WEST of SCOTLAND2 - 1DUMBARTONRound 1
ALLANDER2 - 1GLASGOWRound 1
COWAL2 - 0EAST LOTHIANRound 1
John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD)2 - 1BERWICKSHIRERound 1
TWEEDBANK1 - 2EAST FIFERound 1
BALBARDIE2 - 0HEADWELLRound 1
MIDLOTHIAN1 - 2ABBEYVIEWRound 1
LANARKSHIRE1 - 2Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK)Round 1
GALLEON0 - 2BLANTYRERound 1
AYR2 - 1IRVINERound 1
INVERCLYDE0 - 2ARDROSSANRound 1
Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN)2 - 0TURRIFFRound 2
INVERNESS0 - 2ARBROATHRound 2
Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK)2 - 1WEST of SCOTLANDRound 2
ALLANDER1 - 2COWALRound 2
John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD)2 - 0EAST FIFERound 2
BALBARDIE0 - 2ABBEYVIEWRound 2
Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK)2 - 1BLANTYRERound 2
AYR2 - 1ARDROSSANRound 2
Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN)2 - 1ARBROATHQuarter-Final
Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK)2 - 1COWALQuarter-Final
John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD)2 - 1ABBEYVIEWQuarter-Final
Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK)2 - 1AYRQuarter-Final
11 January 14
Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN)1 - 2Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK)Semi-Final
John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD)1 - 2Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK)Semi-Final
12 January 14
Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK)1 - 2Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK)FINAL

Junior Singles
2 November 13
COLIN SMITH (ARBROATH)21 - 6DAVID DUNCAN (HEADWELL)Preliminary Round
RAYMOND CLARK (FRASERBURGH)WO - LEE CLARK (FORFAR)Preliminary Round
KEVIN McDONALD (ELGIN)21 - 18NEIL WATSON (BAINFIELD)Preliminary Round
STUART PATERSON (TURRIFF)21 - 7SCOTT RUNCIMAN (MIDLOTHIAN)Preliminary Round
JONATHAN DUFF (ABBEYVIEW)21 - 14CALUM LOGAN (WEST LOTHIAN)Preliminary Round
DARREN GAULTIERI (WHITEINCH)21 - 18SCOTT RUNCIE (ABERDEEN)Preliminary Round
MICHAEL PATERSON (BUCHAN)7 - 21PAUL HAY (STONEHAVEN)Preliminary Round
ROBIN SCOTT (LANARKSHIRE)8 - 21PAUL KANE Jnr (DUMBARTON)Preliminary Round
GSRY WELLS (GALLEON)6 - 21MARTIN WILLIAMSON (HOLDER)Preliminary Round
KIERAN CLINTON (EAST KILBRIDE)21 - 6RYAN SHARPE (CLYDEBANK)Preliminary Round
MARTIN McCALLEY (FALKIRK)21 - 13JOHN FLEMING (INVERCLYDE)Preliminary Round
ALISTAIR McKINNEY (GLASGOW)21 - 20MARK McLARDY (AYR)Preliminary Round
MARTIN JENKINS (COATBRIDGE)21 - 8KRIS BROOKS (CUMBERNAULD)Preliminary Round
GREG WILSON (IRVINE)8 - 21ANDREW DELANEY (PAISLEY)Preliminary Round
JASON BANKS (GARIOCH)21 - 13JOSH SPALDING (PORTOBELLO)Round 1
CHRIS JOHNSTON (EAST LOTHIAN)9 - 21MICHAEL DOYLE (DUNDEE)Round 1
CHRIS STEIN (EAST FIFE)21 - 6CRAIG KIRKWOOD (BALBARDIE)Round 1
KYLE ROSS (NVERNESS)WO - KEVIN WALLACE (ALLOA)Round 1
EDDIE WALLACE Jnr (COWAL)14 - 21DAVID McEWAN (STIRLING)Round 1
RYAN McCABE (ALLANDER)10 - 21ANDREW WEIR (PRESTWICK)Round 1
SCOTT WILSON (ARDROSSAN)21 - 11BRIAN BOWERS (WEST of SCOTLAND)Round 1
BRIAN IRVINE (BLANTYRE)21 - 11CRAIG McCLUE (AUCHINLECK)Round 1
COLIN SMITH (ARBROATH)8 - 21RAYMOND CLARK (FRASERBURGH)Round 1
KEVIN McDONALD (ELGIN)8 - 21STUART PATERSON (TURRIFF)Round 1
JONATHAN DUFF (ABBEYVIEW)3 - 21DARREN GAULTIERI (WHITEINCH)Round 1
PAUL HAY (STONEHAVEN)21 - 14LIAM NICHOLSON (TWEEDBANK)Round 1
PAUL KANE Jnr (DUMBARTON)21 - 8MARTIN WILLIAMSON (HOLDER)Round 1
KIERAN CLINTON (EAST KILBRIDE)18 - 21MARTIN McCALLEY (FALKIRK)Round 1
ALISTAIR McKINNEY (GLASGOW)6 - 21MARTIN JENKINS (COATBRIDGE)Round 1
ANDREW DELANEY (PAISLEY)WO - (NEWTON STEWART)Round 1
3 November 13
JASON BANKS (GARIOCH)20 - 21MICHAEL DOYLE (DUNDEE)Round 2
CHRIS STEIN (EAST FIFE)14 - 21KYLE ROSS (NVERNESS)Round 2
DAVID McEWAN (STIRLING)21 - 11ANDREW WEIR (PRESTWICK)Round 2
SCOTT WILSON (ARDROSSAN)21 - 13BRIAN IRVINE (BLANTYRE)Round 2
RAYMOND CLARK (FRASERBURGH)21 - 9STUART PATERSON (TURRIFF)Round 2
DARREN GAULTIERI (WHITEINCH)21 - 12PAUL HAY (STONEHAVEN)Round 2
PAUL KANE Jnr (DUMBARTON)21 - 12MARTIN McCALLEY (FALKIRK)Round 2
MARTIN JENKINS (COATBRIDGE)21 - 9ANDREW DELANEY (PAISLEY)Round 2
MICHAEL DOYLE (DUNDEE)12 - 21KYLE ROSS (NVERNESS)Quarter-Final
DAVID McEWAN (STIRLING)16 - 21SCOTT WILSON (ARDROSSAN)Quarter-Final
RAYMOND CLARK (FRASERBURGH)21 - 20DARREN GAULTIERI (WHITEINCH)Quarter-Final
PAUL KANE Jnr (DUMBARTON)9 - 21MARTIN JENKINS (COATBRIDGE)Quarter-Final
11 January 14
KYLE ROSS (NVERNESS)14 - 21SCOTT WILSON (ARDROSSAN)Semi-Final
RAYMOND CLARK (FRASERBURGH)11 - 21MARTIN JENKINS (COATBRIDGE)Semi-Final
12 January 14
SCOTT WILSON (ARDROSSAN)21 - 17MARTIN JENKINS (COATBRIDGE)FINAL

Champion of Champions
20 October 13
STEVEN ALLAN2 - 1CHRISTOPHER STEINRound 1
MARTIN WILLIAMSON0 - 2GRAEME DONALDSONRound 1
KENNY JOHNSTONE2 - 1PAUL BOYDRound 1
BRIAN IRVINE0 - 2WILLIE WOOD MBERound 1
THOMAS MANN1 - 2CALUM LOGANRound 1
SCOTT MURRAY0 - 2ANDREW BARKERRound 1
MIKE STEPNEY1.5 - 5DANIEL COLVINRound 1
RONNIE DUNCAN0 - 2COLIN WALKERRound 1
STEVEN ALLAN2 - 0GRAEME DONALDSONQuarter-Final
KENNY JOHNSTONE0 - 2WILLIE WOOD MBEQuarter-Final
CALUM LOGAN2 - 1ANDREW BARKERQuarter-Final
MIKE STEPNEY2 - 1COLIN WALKERQuarter-Final
STEVEN ALLAN5 - 1.5WILLIE WOOD MBESemi-Final
CALUM LOGAN0 - 2MIKE STEPNEYSemi-Final
16 November 13
WILLIE WOOD MBE0 - 2MIKE STEPNEYFINAL

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®