Gents Nationals 2013-14

Junior Singles

Round 1Round 2Round 31/4 Final1/2 FinalFinal


 
GARIOCH
21 - 13
PORTOBELLO
GARIOCH
20 - 21
DUNDEE
DUNDEE
12 - 21
INVERNESS
INVERNESS
14 - 21
ARDROSSAN
ARDROSSAN
21 - 17
COATBRIDGE


 


 
EAST LOTHIAN
9 - 21
DUNDEE


 


 
EAST FIFE
21 - 6
BALBARDIE
EAST FIFE
14 - 21
INVERNESS


 


 
INVERNESS
WO INVERNESS
ALLOA


 


 
COWAL
14 - 21
STIRLING
STIRLING
21 - 11
PRESTWICK
STIRLING
16 - 21
ARDROSSAN


 


 
ALLANDER
10 - 21
PRESTWICK


 


 
ARDROSSAN
21 - 11
WEST of SCOTLAND
ARDROSSAN
21 - 13
BLANTYRE


 


 
BLANTYRE
21 - 11
AUCHINLECK


 
ARBROATH
21 - 6
HEADWELL
ARBROATH
8 - 21
FRASERBURGH
FRASERBURGH
21 - 9
TURRIFF
FRASERBURGH
21 - 20
WHITEINCH
FRASERBURGH
11 - 21
COATBRIDGE
FRASERBURGH
WO FRASERBURGH
FORFAR
ELGIN
21 - 18
BAINFIELD
ELGIN
8 - 21
TURRIFF
TURRIFF
21 - 7
MIDLOTHIAN
ABBEYVIEW
21 - 14
WEST LOTHIAN
ABBEYVIEW
3 - 21
WHITEINCH
WHITEINCH
21 - 12
STONEHAVEN
WHITEINCH
21 - 18
ABERDEEN
BUCHAN
7 - 21
STONEHAVEN
STONEHAVEN
21 - 14
TWEEDBANK


 
LANARKSHIRE
8 - 21
DUMBARTON
DUMBARTON
21 - 8
HOLDER
DUMBARTON
21 - 12
FALKIRK
DUMBARTON
9 - 21
COATBRIDGE
GALLEON
6 - 21
HOLDER
EAST KILBRIDE
21 - 6
CLYDEBANK
EAST KILBRIDE
18 - 21
FALKIRK
FALKIRK
21 - 13
INVERCLYDE
GLASGOW
21 - 20
AYR
GLASGOW
6 - 21
COATBRIDGE
COATBRIDGE
21 - 9
PAISLEY
COATBRIDGE
21 - 8
CUMBERNAULD
IRVINE
8 - 21
PAISLEY
PAISLEY
WO PAISLEY
NEWTON STEWART


 

Fixtures

2 November 13
11.00COLIN SMITH (ARBROATH) - DAVID DUNCAN (HEADWELL) 21 - 6Preliminary Round
11.00RAYMOND CLARK (FRASERBURGH) - LEE CLARK (FORFAR) WO - Preliminary Round
11.00KEVIN McDONALD (ELGIN) - NEIL WATSON (BAINFIELD) 21 - 18Preliminary Round
11.00STUART PATERSON (TURRIFF) - SCOTT RUNCIMAN (MIDLOTHIAN) 21 - 7Preliminary Round
11.00JONATHAN DUFF (ABBEYVIEW) - CALUM LOGAN (WEST LOTHIAN) 21 - 14Preliminary Round
11.00DARREN GAULTIERI (WHITEINCH) - SCOTT RUNCIE (ABERDEEN) 21 - 18Preliminary Round
11.00MICHAEL PATERSON (BUCHAN) - PAUL HAY (STONEHAVEN) 7 - 21Preliminary Round
11.00ROBIN SCOTT (LANARKSHIRE) - PAUL KANE Jnr (DUMBARTON) 8 - 21Preliminary Round
11.00GSRY WELLS (GALLEON) - MARTIN WILLIAMSON (HOLDER) 6 - 21Preliminary Round
11.00KIERAN CLINTON (EAST KILBRIDE) - RYAN SHARPE (CLYDEBANK) 21 - 6Preliminary Round
11.00MARTIN McCALLEY (FALKIRK) - JOHN FLEMING (INVERCLYDE) 21 - 13Preliminary Round
11.00ALISTAIR McKINNEY (GLASGOW) - MARK McLARDY (AYR) 21 - 20Preliminary Round
11.00MARTIN JENKINS (COATBRIDGE) - KRIS BROOKS (CUMBERNAULD) 21 - 8Preliminary Round
11.00GREG WILSON (IRVINE) - ANDREW DELANEY (PAISLEY) 8 - 21Preliminary Round
14.00JASON BANKS (GARIOCH) - JOSH SPALDING (PORTOBELLO) 21 - 13Round 1
14.00CHRIS JOHNSTON (EAST LOTHIAN) - MICHAEL DOYLE (DUNDEE) 9 - 21Round 1
14.00CHRIS STEIN (EAST FIFE) - CRAIG KIRKWOOD (BALBARDIE) 21 - 6Round 1
14.00KYLE ROSS (NVERNESS) - KEVIN WALLACE (ALLOA) WO - Round 1
14.00EDDIE WALLACE Jnr (COWAL) - DAVID McEWAN (STIRLING) 14 - 21Round 1
14.00RYAN McCABE (ALLANDER) - ANDREW WEIR (PRESTWICK) 10 - 21Round 1
14.00SCOTT WILSON (ARDROSSAN) - BRIAN BOWERS (WEST of SCOTLAND) 21 - 11Round 1
14.00BRIAN IRVINE (BLANTYRE) - CRAIG McCLUE (AUCHINLECK) 21 - 11Round 1
14.00COLIN SMITH (ARBROATH) - RAYMOND CLARK (FRASERBURGH) 8 - 21Round 1
14.00KEVIN McDONALD (ELGIN) - STUART PATERSON (TURRIFF) 8 - 21Round 1
14.00JONATHAN DUFF (ABBEYVIEW) - DARREN GAULTIERI (WHITEINCH) 3 - 21Round 1
14.00PAUL HAY (STONEHAVEN) - LIAM NICHOLSON (TWEEDBANK) 21 - 14Round 1
14.00PAUL KANE Jnr (DUMBARTON) - MARTIN WILLIAMSON (HOLDER) 21 - 8Round 1
14.00KIERAN CLINTON (EAST KILBRIDE) - MARTIN McCALLEY (FALKIRK) 18 - 21Round 1
14.00ALISTAIR McKINNEY (GLASGOW) - MARTIN JENKINS (COATBRIDGE) 6 - 21Round 1
14.00ANDREW DELANEY (PAISLEY) - (NEWTON STEWART) WO - Round 1
3 November 13
12.00JASON BANKS (GARIOCH) - MICHAEL DOYLE (DUNDEE) 20 - 21Round 2
12.00CHRIS STEIN (EAST FIFE) - KYLE ROSS (NVERNESS) 14 - 21Round 2
12.00DAVID McEWAN (STIRLING) - ANDREW WEIR (PRESTWICK) 21 - 11Round 2
12.00SCOTT WILSON (ARDROSSAN) - BRIAN IRVINE (BLANTYRE) 21 - 13Round 2
12.00RAYMOND CLARK (FRASERBURGH) - STUART PATERSON (TURRIFF) 21 - 9Round 2
12.00DARREN GAULTIERI (WHITEINCH) - PAUL HAY (STONEHAVEN) 21 - 12Round 2
12.00PAUL KANE Jnr (DUMBARTON) - MARTIN McCALLEY (FALKIRK) 21 - 12Round 2
12.00MARTIN JENKINS (COATBRIDGE) - ANDREW DELANEY (PAISLEY) 21 - 9Round 2
15.00MICHAEL DOYLE (DUNDEE) - KYLE ROSS (NVERNESS) 12 - 21Quarter-Final
15.00DAVID McEWAN (STIRLING) - SCOTT WILSON (ARDROSSAN) 16 - 21Quarter-Final
15.00RAYMOND CLARK (FRASERBURGH) - DARREN GAULTIERI (WHITEINCH) 21 - 20Quarter-Final
15.00PAUL KANE Jnr (DUMBARTON) - MARTIN JENKINS (COATBRIDGE) 9 - 21Quarter-Final
11 January 14
10.00KYLE ROSS (NVERNESS) - SCOTT WILSON (ARDROSSAN) 14 - 21Semi-Final
15.00RAYMOND CLARK (FRASERBURGH) - MARTIN JENKINS (COATBRIDGE) 11 - 21Semi-Final
12 January 14
10.00SCOTT WILSON (ARDROSSAN) - MARTIN JENKINS (COATBRIDGE) 21 - 17FINAL

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®