Gents Nationals 2013-14

Two Bowl Pairs

Round 1Round 2Round 31/4 Final1/2 FinalFinal
FRASERBURGH
0 - 2
ABERDEEN
ABERDEEN
2 - 1
FORFAR
ABERDEEN
2 - 0
TURRIFF
ABERDEEN
2 - 1
ARBROATH
ABERDEEN
1 - 2
FALKIRK
FALKIRK
1 - 2
AUCHINLECK
FORFAR
2 - 1
DUNDEE
BUCHAN
1 - 2
TURRIFF
TURRIFF
2 - 0
ELGIN
ELGIN
2 - 0
SHETLAND


 
GARIOCH
2 - 1
INVERNESS
INVERNESS
0 - 2
ARBROATH


 


 
STONEHAVEN
1 - 2
ARBROATH


 
PRESTWICK
2 - 1
CUMBERNAULD
PRESTWICK
0 - 2
FALKIRK
FALKIRK
2 - 1
WEST of SCOTLAND
FALKIRK
2 - 1
COWAL
COATBRIDGE
1 - 2
FALKIRK
WEST of SCOTLAND
2 - 1
CASTLEMILK
WEST of SCOTLAND
2 - 1
DUMBARTON
DUMBARTON
2 - 1
FINTRY
ALLANDER
2 - 0
WHITEINCH
ALLANDER
2 - 1
GLASGOW
ALLANDER
1 - 2
COWAL


 


 
COWAL
2 - 0
EAST LOTHIAN


 
BAINFIELD
2 - 1
STIRLING
BAINFIELD
2 - 1
BERWICKSHIRE
BAINFIELD
2 - 0
EAST FIFE
BAINFIELD
2 - 1
ABBEYVIEW
BAINFIELD
1 - 2
AUCHINLECK
BERWICKSHIRE
2 - 0
WEST LOTHIAN
ALLOA
1 - 2
TWEEDBANK
TWEEDBANK
1 - 2
EAST FIFE
PORTOBELLO
0 - 2
EAST FIFE
PERTH
0 - 2
BALBARDIE
BALBARDIE
2 - 0
HEADWELL
BALBARDIE
0 - 2
ABBEYVIEW
HEADWELL
2 - 0
TEVIOTDALE


 
MIDLOTHIAN
1 - 2
ABBEYVIEW


 
LANARKSHIRE
WO LANARKSHIRE
NEWTON STEWART
LANARKSHIRE
1 - 2
AUCHINLECK
AUCHINLECK
2 - 1
BLANTYRE
AUCHINLECK
2 - 1
AYR
PAISLEY
0 - 2
AUCHINLECK
GALLEON
2 - 0
EAST KILBRIDE
GALLEON
0 - 2
BLANTYRE


 


 
AYR
2 - 1
IRVINE
AYR
2 - 1
ARDROSSAN


 


 
INVERCLYDE
0 - 2
ARDROSSAN


 

Fixtures

13 October 13
09.30FRASERBURGH - Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN) 0 - 2Preliminary Round
09.30FORFAR - DUNDEE 2 - 1Preliminary Round
09.30BUCHAN - TURRIFF 1 - 2Preliminary Round
09.30ELGIN - SHETLAND 2 - 0Preliminary Round
09.30PRESTWICK - CUMBERNAULD 2 - 1Preliminary Round
09.30COATBRIDGE - Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK) 1 - 2Preliminary Round
09.30WEST of SCOTLAND - CASTLEMILK 2 - 1Preliminary Round
09.30DUMBARTON - FINTRY 2 - 1Preliminary Round
09.30ALLANDER - WHITEINCH 2 - 0Preliminary Round
09.30John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD) - STIRLING 2 - 1Preliminary Round
09.30BERWICKSHIRE - WEST LOTHIAN 2 - 0Preliminary Round
09.30ALLOA - TWEEDBANK 1 - 2Preliminary Round
09.30PORTOBELLO - EAST FIFE 0 - 2Preliminary Round
09.30PERTH - BALBARDIE 0 - 2Preliminary Round
09.30HEADWELL - TEVIOTDALE 2 - 0Preliminary Round
09.30LANARKSHIRE - NEWTON STEWART WO - Preliminary Round
09.30PAISLEY - Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK) 0 - 2Preliminary Round
09.30GALLEON - EAST KILBRIDE 2 - 0Preliminary Round
11.30Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN) - FORFAR 2 - 1Round 1
11.30TURRIFF - ELGIN 2 - 0Round 1
11.30GARIOCH - INVERNESS 2 - 1Round 1
11.30STONEHAVEN - ARBROATH 1 - 2Round 1
11.30PRESTWICK - Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK) 0 - 2Round 1
11.30WEST of SCOTLAND - DUMBARTON 2 - 1Round 1
11.30ALLANDER - GLASGOW 2 - 1Round 1
11.30COWAL - EAST LOTHIAN 2 - 0Round 1
11.30John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD) - BERWICKSHIRE 2 - 1Round 1
11.30TWEEDBANK - EAST FIFE 1 - 2Round 1
11.30BALBARDIE - HEADWELL 2 - 0Round 1
11.30MIDLOTHIAN - ABBEYVIEW 1 - 2Round 1
11.30LANARKSHIRE - Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK) 1 - 2Round 1
11.30GALLEON - BLANTYRE 0 - 2Round 1
11.30AYR - IRVINE 2 - 1Round 1
11.30INVERCLYDE - ARDROSSAN 0 - 2Round 1
14.00Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN) - TURRIFF 2 - 0Round 2
14.00INVERNESS - ARBROATH 0 - 2Round 2
14.00Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK) - WEST of SCOTLAND 2 - 1Round 2
14.00ALLANDER - COWAL 1 - 2Round 2
14.00John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD) - EAST FIFE 2 - 0Round 2
14.00BALBARDIE - ABBEYVIEW 0 - 2Round 2
14.00Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK) - BLANTYRE 2 - 1Round 2
14.00AYR - ARDROSSAN 2 - 1Round 2
16.00Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN) - ARBROATH 2 - 1Quarter-Final
16.00Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK) - COWAL 2 - 1Quarter-Final
16.00John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD) - ABBEYVIEW 2 - 1Quarter-Final
16.00Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK) - AYR 2 - 1Quarter-Final
11 January 14
10.00Derek McNicol & Willie Lumsden (ABERDEEN) - Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK) 1 - 2Semi-Final
12.30John McDermott & Gavin Smith (BAINFIELD) - Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK) 1 - 2Semi-Final
12 January 14
10.00Darren Coupar & David Taylor (FALKIRK) - Alex Fleming & Stewart Anderson (AUCHINLECK) 1 - 2FINAL

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®