Gents Nationals 2013-14

Singles

Round 1Round 2Round 31/4 Final1/2 FinalFinal
PAISLEY
21 - 8
TURRIFF
PAISLEY
21 - 5
PRESTWICK
PAISLEY
17 - 21
GARIOCH
GARIOCH
21 - 16
COATBRIDGE
GARIOCH
21 - 15
WEST LOTHIAN
GARIOCH
14 - 21
BLANTYRE
PORTOBELLO
11 - 21
PRESTWICK
GARIOCH
21 - 14
CASTLEMILK
GARIOCH
21 - 18
ELGIN
ELGIN
21 - 14
BUCHAN
GLASGOW
6 - 21
AUCHINLECK
AUCHINLECK
11 - 21
EAST FIFE
EAST FIFE
12 - 21
COATBRIDGE
ARBROATH
20 - 21
EAST FIFE
ALLANDER
11 - 21
COATBRIDGE
COATBRIDGE
21 - 8
IRVINE
INVERCLYDE
9 - 21
IRVINE
INVERNESS
10 - 21
FORFAR
FORFAR
11 - 21
ALLOA
ALLOA
21 - 8
COWAL
ALLOA
17 - 21
WEST LOTHIAN
HOLDER
15 - 21
ALLOA
FALKIRK
21 - 11
HEADWELL
FALKIRK
9 - 21
COWAL
COWAL
21 - 18
BALBARDIE
WEST LOTHIAN
21 - 8
ARDROSSAN
WEST LOTHIAN
21 - 15
LANARKSHIRE
WEST LOTHIAN
21 - 3
FINTRY
EAST LOTHIAN
12 - 21
LANARKSHIRE
FINTRY
21 - 18
TWEEDBANK
FINTRY
21 - 8
DUMBARTON
WHITEINCH
19 - 21
DUMBARTON
BERWICKSHIRE
21 - 14
STIRLING
BERWICKSHIRE
14 - 21
WEST of SCOTLAND
WEST of SCOTLAND
21 - 20
TEVIOTDALE
WEST of SCOTLAND
20 - 21
MIDLOTHIAN
MIDLOTHIAN
8 - 21
BLANTYRE
WEST of SCOTLAND
21 - 5
CLYDEBANK
ABERDEEN
17 - 21
FRASERBURGH
FRASERBURGH
16 - 21
TEVIOTDALE
TEVIOTDALE
21 - 11
SHETLAND
ABBEYVIEW
0 - 0
Bye
ABBEYVIEW
8 - 21
DUNDEE
DUNDEE
6 - 21
MIDLOTHIAN
DUNDEE
0 - 0
Bye
BAINFIELD
0 - 0
Bye
BAINFIELD
8 - 21
MIDLOTHIAN
MIDLOTHIAN
0 - 0
Bye
STONEHAVEN
0 - 0
Bye
STONEHAVEN
19 - 21
CUMBERNAULD
CUMBERNAULD
12 - 21
PERTH
PERTH
18 - 21
BLANTYRE
CUMBERNAULD
0 - 0
Bye
PERTH
0 - 0
Bye
PERTH
21 - 19
GALLEON
GALLEON
0 - 0
Bye
EAST KILBRIDE
0 - 0
Bye
EAST KILBRIDE
9 - 21
BLANTYRE
BLANTYRE
21 - 9
AYR
BLANTYRE
0 - 0
Bye
AYR
0 - 0
Bye
AYR
WO AYR
NEWTON STEWART
NEWTON STEWART
0 - 0
Bye

Fixtures

5 October 13
09.30GRANT MacLEOD (PAISLEY) - MARK THURSTON {TURRIFF} 21 - 8Preliminary Round
09.30JOSH SPALDING {PORTOBELLO} - ALEC CATHIE {PRESTWICK} 11 - 21Preliminary Round
09.30JASON BANKS {GARIOCH} - KEN DALY {CASTLEMILK} 21 - 14Preliminary Round
09.30ANDREW BARKER {ELGIN} - DAVID HAY {BUCHAN} 21 - 14Preliminary Round
09.30RUSSELL GRAHAM {GLASGOW} - ROBERT McLATCHIE {AUCHINLECK} 6 - 21Preliminary Round
09.30RYAN BURNETT {ARBROATH} - CHARLIE SMITH {EAST FIFE} 20 - 21Preliminary Round
09.30GORDON CAMERON {ALLANDER} - GORDON McKENZIE {COATBRIDGE} 11 - 21Preliminary Round
09.30IAN BROWN (INVERCLYDE) - KENNY CRAIG (IRVINE) 9 - 21Preliminary Round
11.30MIKE ROSS {INVERNESS} - PHIL NICOLL (FORFAR) 10 - 21Preliminary Round
11.30THOMAS MANN (HOLDER) - KRIS STORF {ALLOA} 15 - 21Preliminary Round
11.30TOM COCHRANE {FALKIRK} - DAVID DUNCAN {HEADWELL} 21 - 11Preliminary Round
11.30STEVEN SCOTT {COWAL} - WALTER McDOUGALL {BALBARDIE} 21 - 18Preliminary Round
11.30NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN} - JOHN CARSWELL {ARDROSSAN} 21 - 8Preliminary Round
11.30WILLIE WOOD MBE {EAST LOTHIAN} - ROBERT GORDON {LANARKSHIRE} 12 - 21Preliminary Round
11.30ANDY SNEDDON {FINTRY} - KENNY JOHNSTONE {TWEEDBANK} 21 - 18Preliminary Round
11.30DREW HEARTON {WHITEINCH} - MICHAEL CONNOLLY Jnr {DUMBARTON} 19 - 21Preliminary Round
13.30GRAHAM FORSYTH (BERWICKSHIRE) - DANNY McCORMICK {STIRLING} 21 - 14Preliminary Round
13.30BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND} - HUGH SHARPE {CLYDEBANK} 21 - 5Preliminary Round
13.30MICHAEL PRESLEY {ABERDEEN} - RAYMOND CLARK (FRASERBURGH} 17 - 21Preliminary Round
13.30CHRIS McDOUGALL {TEVIOTDALE} - GIBBIE POTTINGER (SHETLAND) 21 - 11Preliminary Round
15.30GRANT MacLEOD (PAISLEY) - ALEC CATHIE {PRESTWICK} 21 - 5Round 1
15.30JASON BANKS {GARIOCH} - ANDREW BARKER {ELGIN} 21 - 18Round 1
15.30ROBERT McLATCHIE {AUCHINLECK} - CHARLIE SMITH {EAST FIFE} 11 - 21Round 1
15.30GORDON McKENZIE {COATBRIDGE} - KENNY CRAIG (IRVINE) 21 - 8Round 1
15.30PHIL NICOLL (FORFAR) - KRIS STORF {ALLOA} 11 - 21Round 1
15.30TOM COCHRANE {FALKIRK} - STEVEN SCOTT {COWAL} 9 - 21Round 1
17.30NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN} - ROBERT GORDON {LANARKSHIRE} 21 - 15Round 1
17.30ANDY SNEDDON {FINTRY} - MICHAEL CONNOLLY Jnr {DUMBARTON} 21 - 8Round 1
17.30GRAHAM FORSYTH (BERWICKSHIRE) - BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND} 14 - 21Round 1
17.30RAYMOND CLARK (FRASERBURGH} - CHRIS McDOUGALL {TEVIOTDALE} 16 - 21Round 1
13.30STUART PAGAN {ABBEYVIEW} - KEVIN BRUNTON Jnr {DUNDEE} 8 - 21Round 1
13.30CRAIG MOSS {BAINFIELD} - RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN) 8 - 21Round 1
13.30COLIN STOTT {STONEHAVEN} - JIM BYRON {CUMBERNAULD} 19 - 21Round 1
13.30CHRIS McGREAdy (PERTH) - ALISTAIR McLELLAND {GALLEON} 21 - 19Round 1
15.30JOHN ORR {EAST KILBRIDE} - IAIN McLEAN {BLANTYRE} 9 - 21Round 1
15.30JOHN CUTHBERTSON {AYR} - {NEWTON STEWART} WO - Round 1
6 October 13
11.00GRANT MacLEOD (PAISLEY) - JASON BANKS {GARIOCH} 17 - 21Round 2
11.00CHARLIE SMITH {EAST FIFE} - GORDON McKENZIE {COATBRIDGE} 12 - 21Round 2
11.00KRIS STORF {ALLOA} - STEVEN SCOTT {COWAL} 21 - 8Round 2
11.00NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN} - ANDY SNEDDON {FINTRY} 21 - 3Round 2
11.00BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND} - CHRIS McDOUGALL {TEVIOTDALE} 21 - 20Round 2
11.00KEVIN BRUNTON Jnr {DUNDEE} - RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN) 6 - 21Round 2
11.00JIM BYRON {CUMBERNAULD} - CHRIS McGREAdy (PERTH) 12 - 21Round 2
11.00IAIN McLEAN {BLANTYRE} - JOHN CUTHBERTSON {AYR} 21 - 9Round 2
14.00JASON BANKS {GARIOCH} - GORDON McKENZIE {COATBRIDGE} 21 - 16Quarter-Final
14.00KRIS STORF {ALLOA} - NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN} 17 - 21Quarter-Final
14.00BRIAN BOWERS {WEST of SCOTLAND} - RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN) 20 - 21Quarter-Final
14.00CHRIS McGREAdy (PERTH) - IAIN McLEAN {BLANTYRE} 18 - 21Quarter-Final
11 January 14
12.30JASON BANKS {GARIOCH} - NEIL SPEIRS {WEST LOTHIAN} 21 - 15Semi-Final
15.00RONNIE DUNCAN (MIDLOTHIAN) - IAIN McLEAN {BLANTYRE} 8 - 21Semi-Final
12 January 14
13.00JASON BANKS {GARIOCH} - IAIN McLEAN {BLANTYRE} 14 - 21FINAL

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®