Print

Ladies Nationals 2011-12

Singles

Round 1Round 2Round 31/4 Final1/2 FinalFinal
GALLEON
12 - 21
GLASGOW
GLASGOW
21 - 10
ALLOA
GLASGOW
21 - 16
ABBEYVIEW
GLASGOW
21 - 8
PAISLEY
GLASGOW
16 - 21
MIDLOTHIAN
MIDLOTHIAN
15 - 21
EAST FIFE
CUMBERNAULD
18 - 21
ALLOA
CLYDEBANK
WO ABBEYVIEW
ABBEYVIEW
ABBEYVIEW
21 - 19
PERTH
PERTH
21 - 9
BALBARDIE
FRASERBURGH
8 - 21
PAISLEY
PAISLEY
21 - 14
AYR
PAISLEY
21 - 16
LANARKSHIRE
AYR
21 - 19
COATBRIDGE
FINTRY
16 - 21
STIRLING
STIRLING
12 - 21
LANARKSHIRE
LANARKSHIRE
21 - 15
ABERDEEN
BUCHAN
21 - 9
BON ACCORD
BUCHAN
20 - 21
ARDROSSAN
ARDROSSAN
9 - 21
HOLDER
HOLDER
18 - 21
MIDLOTHIAN
ARDROSSAN
21 - 6
DUNDEE
BLANTYRE
21 - 0
TWEEDBANK
BLANTYRE
12 - 21
HOLDER
HOLDER
WO HOLDER
IRVINE
MIDLOTHIAN
21 - 15
TEVIOTDALE
MIDLOTHIAN
21 - 13
ELGIN
MIDLOTHIAN
21 - 7
ARBROATH
HEADWELL
11 - 21
ELGIN
INVERNESS
9 - 21
ARBROATH
ARBROATH
21 - 2
WEST of SCOTLAND
NEWTON STEWART
12 - 21
WEST of SCOTLAND
FALKIRK
16 - 21
EAST KILBRIDE
EAST KILBRIDE
21 - 13
WEST LOTHIAN
EAST KILBRIDE
21 - 9
EAST LOTHIAN
EAST KILBRIDE
21 - 12
PRESTWICK
EAST KILBRIDE
13 - 21
EAST FIFE
WEST LOTHIAN
-
Bye
COWAL
-
Bye
COWAL
WO EAST LOTHIAN
EAST LOTHIAN
EAST LOTHIAN
-
Bye
BAINFIELD
-
Bye
BAINFIELD
21 - 15
WHITEINCH
BAINFIELD
20 - 21
PRESTWICK
WHITEINCH
-
Bye
DUMBARTON
-
Bye
DUMBARTON
7 - 21
PRESTWICK
PRESTWICK
-
Bye
ALLANDER
-
Bye
ALLANDER
10 - 21
EAST FIFE
EAST FIFE
21 - 16
STONEHAVEN
EAST FIFE
21 - 12
PORTOBELLO
EAST FIFE
-
Bye
STONEHAVEN
-
Bye
STONEHAVEN
21 - 19
TURRIFF
TURRIFF
-
Bye
GARIOCH
-
Bye
GARIOCH
21 - 14
FORFAR
GARIOCH
18 - 21
PORTOBELLO
FORFAR
-
Bye
AUCHINLECK
-
Bye
AUCHINLECK
16 - 21
PORTOBELLO
PORTOBELLO
-
Bye

Fixtures

22 October 11
09.30JAN McDILL {GALLEON} - JUNE MARSHALL {GLASGOW} 12 - 21Preliminary Round
09.30PAT CASEY {CUMBERNAULD} - MAISIE SCOTT {ALLOA} 18 - 21Preliminary Round
09.30CLYDEBANK - AGNES HUTCHISON {ABBEYVIEW } - WOPreliminary Round
09.30MAUREEN MORRISON {PERTH} - LORRAINE MALLOY {BALBARDIE} 21 - 9Preliminary Round
09.30SANDRA McLEAN {FRASERBURGH} - BARBARA LOUDEN {PAISLEY} 8 - 21Preliminary Round
09.30FRANCES FISHER {AYR} - GAIL NOTMAN {COATBRIDGE} 21 - 19Preliminary Round
09.30MAUD McGOWAN {FINTRY} - JUNE DOWELL {STIRLING} 16 - 21Preliminary Round
11.30FIONA KERR {LANARKSHIRE} - MARGARET DURWARD {ABERDEEN} 21 - 15Preliminary Round
11.30ISABEL ROBERTSON {BUCHAN} - ISOBEL McLEAN {BON ACCORD} 21 - 9Preliminary Round
11.30MICHELLE COOPER {ARDROSSAN} - AILSA ROBERTSON {DUNDEE} 21 - 6Preliminary Round
11.30CAROLINE BROWN {BLANTYRE} - MARIE TODD {TWEEDBANK} 21 - 0Preliminary Round
11.30JULIE FOREST {HOLDER} - JOAN WILLIAMSON {IRVINE} WO - Preliminary Round
11.30STACEY LAIDLAW {MIDLOTHIAN} - JOYCE DICKIE {TEVIOTDALE} 21 - 15Preliminary Round
11.30SARAH EWING {HEADWELL} - MELANIE CRUICKSHANK {ELGIN} 11 - 21Preliminary Round
11.30JEAN MILLWOOD {INVERNESS} - LEANNE FURYE {ARBROATH} 9 - 21Preliminary Round
13.30CAROL McMILLAN {NEWTON STEWART} - JANET MOORE (WEST of SCOTLAND) 12 - 21Preliminary Round
09.30KAREN DAWSON {FALKIRK} - LAURA HALL {EAST KILBRIDE} 16 - 21Preliminary Round
15.30JUNE MARSHALL {GLASGOW} - MAISIE SCOTT {ALLOA} 21 - 10Round 1
15.30AGNES HUTCHISON {ABBEYVIEW } - MAUREEN MORRISON {PERTH} 21 - 19Round 1
15.30BARBARA LOUDEN {PAISLEY} - FRANCES FISHER {AYR} 21 - 14Round 1
15.30JUNE DOWELL {STIRLING} - FIONA KERR {LANARKSHIRE} 12 - 21Round 1
15.30ISABEL ROBERTSON {BUCHAN} - MICHELLE COOPER {ARDROSSAN} 20 - 21Round 1
15.30CAROLINE BROWN {BLANTYRE} - JULIE FOREST {HOLDER} 12 - 21Round 1
15.30STACEY LAIDLAW {MIDLOTHIAN} - MELANIE CRUICKSHANK {ELGIN} 21 - 13Round 1
17.30LEANNE FURYE {ARBROATH} - JANET MOORE (WEST of SCOTLAND) 21 - 2Round 1
13.30LAURA HALL {EAST KILBRIDE} - LISA BARRETT {WEST LOTHIAN} 21 - 13Round 1
13.30BRIDIE FERGUSON {COWAL} - NORMA BAULD {EAST LOTHIAN} - WORound 1
13.30KATHRYN O'DONNELL {BAINFIELD} - LORNA CAMERON {WHITEINCH} 21 - 15Round 1
13.30ANNA CONNOLLY {DUMBARTON} - VAL O'NEILL {PRESTWICK} 7 - 21Round 1
13.30FIONA FLEMING {ALLANDER} - LYNN STEIN {EAST FIFE} 10 - 21Round 1
13.30CATHERINE McINTOSH {STONEHAVEN} - VAL WADE {TURRIFF} 21 - 19Round 1
13.30PAT CLARKE {GARIOCH} - ELEANOR STEWART {FORFAR} 21 - 14Round 1
15.30JEAN SYKES {AUCHINLECK} - HARRIET MUNRO {PORTOBELLO} 16 - 21Round 1
23 October 11
11.00JUNE MARSHALL {GLASGOW} - AGNES HUTCHISON {ABBEYVIEW } 21 - 16Round 2
11.00BARBARA LOUDEN {PAISLEY} - FIONA KERR {LANARKSHIRE} 21 - 16Round 2
11.00MICHELLE COOPER {ARDROSSAN} - JULIE FOREST {HOLDER} 9 - 21Round 2
11.00STACEY LAIDLAW {MIDLOTHIAN} - LEANNE FURYE {ARBROATH} 21 - 7Round 2
11.00LAURA HALL {EAST KILBRIDE} - NORMA BAULD {EAST LOTHIAN} 21 - 9Round 2
11.00KATHRYN O'DONNELL {BAINFIELD} - VAL O'NEILL {PRESTWICK} 20 - 21Round 2
11.00LYNN STEIN {EAST FIFE} - CATHERINE McINTOSH {STONEHAVEN} 21 - 16Round 2
11.00PAT CLARKE {GARIOCH} - HARRIET MUNRO {PORTOBELLO} 18 - 21Round 2
14.00JUNE MARSHALL {GLASGOW} - BARBARA LOUDEN {PAISLEY} 21 - 8Quarter-Final
14.00JULIE FOREST {HOLDER} - STACEY LAIDLAW {MIDLOTHIAN} 18 - 21Quarter-Final
14.00LAURA HALL {EAST KILBRIDE} - VAL O'NEILL {PRESTWICK} 21 - 12Quarter-Final
14.00LYNN STEIN {EAST FIFE} - HARRIET MUNRO {PORTOBELLO} 21 - 12Quarter-Final
3 December 11
15.00JUNE MARSHALL {GLASGOW} - STACEY LAIDLAW {MIDLOTHIAN} 16 - 21Semi-Final
12.30LAURA HALL {EAST KILBRIDE} - LYNN STEIN {EAST FIFE} 13 - 21Semi-Final
4 December 11
13.00STACEY LAIDLAW {MIDLOTHIAN} - LYNN STEIN {EAST FIFE} 15 - 21FINAL

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®