Print

Gents KO Competitions 2010/11

Gents National Singles

Fixtures

23 October 10
11.30JOHN GILMARTIN {PAISLEY} - DEREK MATHERS (DEESIDE) 21 - 3
09.30MARK McLEES (INVERCLYDE) - JIM YOUNG (ALLANDER) 13 - 21
11.30COLIN WALKER (MIDLOTHIAN) - GEORGE BARCLAY (TURRIFF) 21 - 9
09.30ALAN BELL {WEST of SCOTLAND} - MARTIN MURRAY (GLASGOW) 21 - 8
09.30MARTIN WILLIAMSON (IRVINE) - MARK JOHNSTON (EAST LOTHIAN) 21 - 17
11.30CALUM TAGGART (WHITEINCH) - CHRISTOPHER STEIN (EAST FIFE) 17 - 21
09.30GRAEME SLOAN (DUMBARTON) - JIM McLARRIE (COATBRIDGE) 6 - 21
09.30EWAN SHEARER (BALBARDIE) - DOUGLAS McINTOSH (EAST KILBRIDE) 21 - 16
11.30GARY MARTIN (PRESTWICK) - ALAN BRUCE (FRASERBURGH) 21 - 10
09.30STEVEN ALLAN (ALLOA) - JOHN McHUTCHISON (FALKIRK) 21 - 19
11.30CRAIG MOSS (BAINFIELD) - MIKE STEPNEY (HOLDER) 14 - 21
11.30KEVIN STEPHEN (BUCHAN) - GARY MALCOLMSON (STIRLING) 19 - 21
11.30ROBERT HEMPHILL (CLYDEBANK) - GARY FORBES (ABERDEEN) 15 - 21
13.30ANDREW BARKER (ELGIN) - IAN PENWRIGHT (INVERNESS) 21 - 9
13.30STEVEN RANKIN (AUCHINLECK) - TONY GALLIERNO (CASTLEMILK) 21 - 0
13.30RYAN BURNETT (ARBROATH) - RICHARD MARK (WEST LOTHIAN) 17 - 21
13.30NEIL McNALLY {TWEEDBANK} - JIM McGUIRE {ABBEYVIEW} 21 - 20
13.30GARY NISBET (PORTOBELLO) - JAMES WATSON (HEADWELL) 21 - 11
13.30DOUG LAMBERT (PERTH) - GEORGE BUCHAN (STONEHAVEN) 21 - 15
13.30DAVID GREEN {NITHSDALE} - DAVID GASS (AYR) 19 - 21
09.30CRAIG BENCE (COWAL) - JOHN PATERSON (BON ACCORD) 21 - 20
15.30JOHN GILMARTIN {PAISLEY} - JIM YOUNG (ALLANDER) 21 - 2
17.30COLIN WALKER (MIDLOTHIAN) - ALAN BELL {WEST of SCOTLAND} 21 - 7
17.30MARTIN WILLIAMSON (IRVINE) - CHRISTOPHER STEIN (EAST FIFE) 17 - 21
17.30JIM McLARRIE (COATBRIDGE) - EWAN SHEARER (BALBARDIE) 21 - 12
17.30GARY MARTIN (PRESTWICK) - STEVEN ALLAN (ALLOA) 12 - 21
17.30MIKE STEPNEY (HOLDER) - GARY MALCOLMSON (STIRLING) 19 - 21
17.30GARY FORBES (ABERDEEN) - ANDREW BARKER (ELGIN) 18 - 21
17.30STEVEN RANKIN (AUCHINLECK) - RICHARD MARK (WEST LOTHIAN) 21 - 8
19.30NEIL McNALLY {TWEEDBANK} - GARY NISBET (PORTOBELLO) 21 - 19
19.30DOUG LAMBERT (PERTH) - DAVID GASS (AYR) 18 - 21
15.30CRAIG BENCE (COWAL) - ALAN ROUGH (GARIOCH) 21 - 17
15.30JACK MONTGOMERIE (ARDROSSAN) - IAN HUNTER (DUNDEE) 21 - 14
15.30PHIL NICOLL (FORFAR) - ROBERT GRANT (LANARKSHIRE) 13 - 21
15.30JEFFREY PENROSE {NEWTON STEWART} - GARY BROOKS {CUMBERNAULD} - WO
15.30STEWART DOUGLAS (TEVIOTDALE) - ALEX KELLY (BLANTYRE) 21 - 15
15.30ALISTAIR McLELLAND (GALLEON) - STEVE WHITTON (FINTRY) 21 - 16
24 October 10
11.00JOHN GILMARTIN {PAISLEY} - COLIN WALKER (MIDLOTHIAN) 13 - 21
11.00CHRISTOPHER STEIN (EAST FIFE) - JIM McLARRIE (COATBRIDGE) 21 - 17
11.00STEVEN ALLAN (ALLOA) - GARY MALCOLMSON (STIRLING) 21 - 2
11.00ANDREW BARKER (ELGIN) - STEVEN RANKIN (AUCHINLECK) 16 - 21
11.00NEIL McNALLY {TWEEDBANK} - DAVID GASS (AYR) 20 - 21
11.00CRAIG BENCE (COWAL) - JACK MONTGOMERIE (ARDROSSAN) 21 - 10
23 October 10
19.30ROBERT GRANT (LANARKSHIRE) - GARY BROOKS {CUMBERNAULD} 21 - 12
19.30STEWART DOUGLAS (TEVIOTDALE) - ALISTAIR McLELLAND (GALLEON) 20 - 21
24 October 10
14.00COLIN WALKER (MIDLOTHIAN) - CHRISTOPHER STEIN (EAST FIFE) 21 - 12
14.00STEVEN ALLAN (ALLOA) - STEVEN RANKIN (AUCHINLECK) 21 - 20
14.00DAVID GASS (AYR) - CRAIG BENCE (COWAL) 20 - 21
14.00ROBERT GRANT (LANARKSHIRE) - ALISTAIR McLELLAND (GALLEON) 21 - 9
27 November 10
12.30COLIN WALKER (MIDLOTHIAN) - STEVEN ALLAN (ALLOA) 21 - 17
15.00CRAIG BENCE (COWAL) - ROBERT GRANT (LANARKSHIRE) 19 - 21
28 November 10
14.00COLIN WALKER (MIDLOTHIAN) - ROBERT GRANT (LANARKSHIRE) 20 - 21

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®