Print

Gents KOs 2003-04

NATIONAL JUNIOR SINGLES

Fixtures

11 October 03
11.00SCOTT SHILLIDAY {PERTH} - ANDREW BARKER {ELGIN} 0 - 21
11.00MARTIN WILSON {BUCHAN} - DAVID MITCHELL {TURRIFF} 4 - 21
11.00ANDREW MACRAE {INVERNESS} - JAMIE McKELVIE {DIUNDEE} 20 - 21
11.00ANDREW DUNCAN {GARIOCH} - GREIG DOUGLAS {BON ACCORD} 14 - 21
09.30WEST of SCOTLAND - CLYDEBANK WO -
09.30WHITEINCH - DUMBARTON 18 - 21
11.00McLAREN - LORNE 5 - 21
11.00ALASTAIR ELLIOT {EAST KILBRIDE} - GLASGOW 21 - 3
12.00CUMBERNAULD - COWAL 17 - 21
12.00IAN BONE {STIRLING} - ALLANDER 21 - 9
10.00AYR - NITHSDALE 21 - 17
10.00INVERCLYDE - ARDROSSAN 21 - 16
10.00GALLEON - LOCHWINNOCH 12 - 21
11.30BLANTYRE - JUNIOR COLE {PRESTWICK} 20 - 21
11.30PAISLEY - CRAIG JOHNSTON {AUCHINLECK} 7 - 21
12.00MARTIN DICKSON {EAST FIFE} - MARC ALEXANDER {TWEEDBANK} 21 - 7
11.00ANDREW CHAPMAN {BALBARDIE} - TEVIOTDALE 21 - 20
11.00ANDREW CALDWELL {PORTOBELLO} - CHRIS DOWNIE {EDINBURGH} 7 - 21
09.30DAVID TAYLOR {FALKIRK} - CRAIG PATERSON {BAINFIELD} 16 - 21
09.30PAUL LYNAS {WEST LOTHIAN} - ROBERT McFARLANE {HEADWELL} 11 - 21
14.00ANDREW BARKER {ELGIN} - DAVID MITCHELL {TURRIFF} 18 - 21
14.00JAMIE McKELVIE {DIUNDEE} - GREIG DOUGLAS {BON ACCORD} 21 - 20
14.00ANDREW FURYE {ARBROATH} - DARREN PIRIE {FRASERBURGH} 19 - 21
14.00RICHARD LOW {FORFAR} - GRAHAM ROBINSON {STONEHAVEN} 3 - 21
14.00WEST of SCOTLAND - DUMBARTON 5 - 21
14.00LORNE - ALASTAIR ELLIOT {EAST KILBRIDE} 18 - 21
14.00COWAL - IAN BONE {STIRLING} 8 - 21
14.00CASTLEMILK - LANARKSHIRE 10 - 21
14.00AYR - INVERCLYDE 21 - 14
14.00LOCHWINNOCH - JUNIOR COLE {PRESTWICK} 19 - 21
14.00CRAIG JOHNSTON {AUCHINLECK} - IRVINE 21 - 12
14.00NEWTON STEWART - COATBRIDGE 18 - 21
14.00MIDLOTHIAN - MARTIN DICKSON {EAST FIFE} 21 - 19
14.00ANDREW CHAPMAN {BALBARDIE} - CHRIS DOWNIE {EDINBURGH} 21 - 7
14.00CRAIG PATERSON {BAINFIELD} - ROBERT McFARLANE {HEADWELL} 21 - 16
14.00STEVEN ALLAN {ALLOA} - WAYNE HOGG {EAST LOTHIAN} 5 - 21
12 October 03
11.00DAVID MITCHELL {TURRIFF} - JAMIE McKELVIE {DIUNDEE} 21 - 15
11.00DARREN PIRIE {FRASERBURGH} - GRAHAM ROBINSON {STONEHAVEN} 21 - 17
11.00DUMBARTON - ALASTAIR ELLIOT {EAST KILBRIDE} 21 - 15
11.00IAN BONE {STIRLING} - LANARKSHIRE 21 - 10
11.00AYR - JUNIOR COLE {PRESTWICK} 20 - 21
11.00CRAIG JOHNSTON {AUCHINLECK} - COATBRIDGE 21 - 17
11.00MIDLOTHIAN - ANDREW CHAPMAN {BALBARDIE} 21 - 11
11.00CRAIG PATERSON {BAINFIELD} - WAYNE HOGG {EAST LOTHIAN} 9 - 21
14.00DAVID MITCHELL {TURRIFF} - DARREN PIRIE {FRASERBURGH} 21 - 15
14.00DUMBARTON - IAN BONE {STIRLING} 13 - 21
14.00JUNIOR COLE {PRESTWICK} - CRAIG JOHNSTON {AUCHINLECK} 20 - 21
14.00MIDLOTHIAN - WAYNE HOGG {EAST LOTHIAN} 13 - 21
17 January 04
14.00DAVID MITCHELL {TURRIFF} - IAN BONE {STIRLING} 11 - 21
10.00CRAIG JOHNSTON {AUCHINLECK} - WAYNE HOGG {EAST LOTHIAN} 12 - 21
18 January 04
12.00IAN BONE {STIRLING} - WAYNE HOGG {EAST LOTHIAN} 9 - 21

Search

Club Login


Forgot your password?
HORIZON website powered by Joomla!®